13. ULUSLARARASI ENERJİ KONGRESİ VE FUARI 04-05-06 KASIM 2020

KONGRE PROGRAMI

 10.00-11.00

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Av. Çiğdem Dilek - Yürütme Kurulu Başkanı – EIF

Murat Kalsın – Genel Başkan - Enerji Verimliliği Derneği, Kongre Onursal Başkanı

Gürsel Baran – Yönetim Kurulu Başkanı – ATO

Lord Robin Berry Janvrin – Türkiye Ticaret Elçisi – Birleşik Krallık Hükümeti

Mustafa Yılmaz – Başkan – EPDK

Vasip Şahin – Ankara Valisi

Muhammet Balta - Başkan - TBMM Çevre Komisyonu

Mustafa Elitaş - Başkan - TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu

Fatih Dönmez - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı

 

11.00-12.00

PLAKET TÖRENİ, FUAR AÇILIŞI

 

12.00-13.00

ÖĞLE YEMEĞİ

 

13.00-14.30

2019 DÜNYA VE TÜRKİYE ENERJİ GÜNDEMİ

Oturum Başkanı: Ali Can Türkoğlu – Ankara Temsilcisi / Ankara Representative – Ciner Medya Grubu

Sergey Kanavsky – Şangay İşbirliği Örgütü Ülkeleri Enerji Kulübü Üst Düzey Grup Üyesi, Şangay İşbirliği Örgütü İş Konseyi Yönetici Sekreteri

Yaşar Arslan - Başkan - GAZBİR

Zaur Gahramanov - Başkan Vekili – YASED, CEO – SOCAR Türkiye

Ahmet Türksoy – Strateji Geliştirme Daire Başkanı – Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

Cem Özkök - Genel Müdür Yardımcısı – Güriş Holding

İbrahim Erden - CEO Yardımcısı - Kalyon Enerji

 

14.30-16.00

BELEDİYELER OTURUMU

Oturum Başkanı: Fatma Şahin - Başkan - Türkiye Belediyeler Birliği

Osman Zolan – Başkan - Enerji Kentleri Birliği

Alinur Aktaş – T.C. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı, Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı

 

16:00 - 16:30

DAVETLİ KONUŞMACI

Pradeep Singh – İş Geliştirme ve Teknik Müdür Yardımcısı - Etihad Energy Services

 

16:30 – 18:00

MÜSİAD ENERJİ  SEKTÖRÜ ÖZEL OTURUMU - ENERJİ VE DİJİTALİZASYON

Oturum Başkanı: Dr. Cihad Terzioğlu - Enerji ve Maden Komitesi Başkanı – MUSIAD

Dr. İzzet Alagöz - Genel Müdür - EÜAŞ

M. Talha Pamukçu - Genel Müdür Yardımcısı & Yönetim Kurulu Üyesi / Deputy General Manager & Board Member - BOTAŞ

Altuğ Karataş - Genel Müdür - Vat Enerji

Fahrettin Oylum - Genel Müdür - Teknopalas Yuksek Teknoloji Sistemleri

 

18:00: DJ PERFORMANS VE CEREN AKSAN ELEKTRO KEMAN VİRTÖZÜ 

 

14:00-15:00

Siemens Workshop

Geleceğin Şebekeleri

Enerji Üretiminde-Yenilenebilir Enerji Kaynakları

Siemens & KACO Satın Alımı-Birleşmesi

Enerji Verimliliği ve Enerji Performans Sözleşmesi

 

Nedret Ünlü – Global Ticari ve Endüstriyel Satış Müdürü – Kaco new energy

Altuğ Dağ – Satış ve İş Geliştirme Müdürü & Genel Müdür Yardımcısı - Siemens – Kaco new energy

Erdoğan Kuzu  – Satış Mühendisi – Siemens – Kaco new energy

13:30  - 14:30

OSTİM ENERJİK Özel Oturumu

Denes Bulkai - Küme Başkanı - Archenerg Kümelenmesi, Macaristan

Dr. Mirjana Kranjac - Müdür Yardımcısı - Ecopanonia Kümelenmesi, Sırbistan

Yaşar Çelik - Küme Başkanı - Ostim Enerjik, Türkiye

 

 

09:30-10:30

SOLARBABA: YENİ DÖNEMDE GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜNÜN BEKLENTİLERİ

Oturum Başkanı: Ateş Uğurel - Kurucu – Solarbaba

Erkan Öztürk – Genel Müdür - Isotec

Özgür Sarpdağ - Kurucu Ortak - O2 Group

Canberk Belibağlı – Endüstriyel Satışlar Müdürü – Türk Prysmian Kablo

Cem Göçmen – Genel Müdür – Naturel Enerji

 

10:30 - 11:00

 SOLAR 4.0 OTURUMU

Ateş Uğurel - Kurucu - Solarbaba

 

11:00 - 12:30
YAD ÖZEL OTURUMU

Oturum Başkanı: Berke Aygün – Genel Sekreter – GÜYAD

Erinç Kısa - İş Geliştirme Direktörü - Polat Enerji

Ezgi Deniz Katmer - Yenilenebilir Enerji İş Geliştirme Müdürü - Enerjisa Üretim

Koray Göytan - Proje Müdürü - TurSEFF

Can Değirmenci – Genel Müdür Yardımcısı / Deputy General Manager – Limak Enerji

Mehmet Özenbaş – Satış Müdürü – Zorlu Enerji

 

12:30 - 13:30 

ÖĞLE YEMEĞİ

 

13:30 - 15:30

GENSED ÖZEL OTURUMU

Oturum Başkanı: Halil Demirdağ – Yönetim Kurulu Başkanı – GENSED

Nedret Ünlü - Global Ticari ve Endüstriyel Satış Müdürü – Siemens Kaco new energy

Mustafa Herdem – Yönetim Kurulu Başkanı - Else Enerji

Umut Gürbüz - Genel Müdür - Asunim Türkiye

Mustafa Ahmet Beler - Genel Müdür Yardımcısı - HT Solar

Rıfat Çelebi - Yönetim Kurulu Başkanı – Sungen

 

15:30 - 17:00 

GÜNDER ÖZEL OTURUMU

Oturum Başkanı: Kutay Kaleli - Başkan - GÜNDER

Sebahattin Öz - Genel Müdür Yardımcısı Vekili - EİGM

Özhan Olcay – CEO - Schmid Pekintaş Enerji

Halit Erol – Yönetim Kurulu Başkanı - ERL

M. Behiç Harmanlı - Yönetim Kurulu Başkanı, Yük. Elk. Müh - Europower Enerji 

Elif Yağlı Ece - Yönetim Kurulu Üyesi - Bereket Enerji

9:30 - 11:00

BİYOKÜTLE OTURUMU

Oturum Başkanı: Prof. Dr. Hayati Olgun - Öğretim Üyesi - Ege Universitesi

Anıl Badem - Biyokütle Yatırım Koordinatörü - Oltan Köleoğlu Enerji

Hacer İlhan Yiğit – Satış ve Pazarlama Müdürü - Mimsan

Barış Çelik - Türkiye Satış Müdürü – HoSt Bio-Energy

Dr. F. Figen Ar – Genel Müdür – 3AR Enerji&Kimya

COWİ Yetkilisi

 

 

11:00 - 12:30 

RÜZGAR ENERJİSİ YATIRIMLARI

Oturum Başkanı: Güray Erol- Genel Sekreter – TUREB

Hakan Yıldırım - CEO - Kalyon Enerji

İsmail Bilgin - Genel Müdür Yardımcısı - Enerjisa Üretim

Mahir Tosun - Rüzgar ve Güneş Mühendisliği Müdürü - Borusan EnBW Enerji

Arif Günyar - Müdür - Enercon Turkey

Alkım Bağ – Strateji Direktörü - Polat Enerji

 

 

12:30 - 13:30

 ÖĞLE YEMEĞİ

 

13:30 - 15:30

 HİDROELEKTRİK OTURUMU

Oturum Başkanı: Murat Dağdeviren - Genel Müdür Yardımcısı - DSİ

Taner Ercömert - Enerji Üretim Grubu Genel Müdürü  - Limak Holding

Deniz Daştan – Üretim Hidrolik Grup Başkanı - EPDK

Serkan Karakuş - Energo-Pro

Arda Günler - Hidro Satış Lideri – GE Turkey

Turgay Akgün - Büyük Hidroelektrik Santraller Bölüm Başkanı - Andritz

Janice Goodenough - CEO - Hydrogrid

 

15:30 - 17:00 

DOĞAL GAZ PİYASALARI

Oturum Başkanı: Gülcan Çamur – Grup Başkanı – EPDK

Cem Önal – Genel Müdür – Gazbir

Eser Özdil – Genel Sekreter – Petform

İbrahim Edin – Genel Müdür – Ugetam

Mustafa Güzel – Spot Doğalgaz Piyasası Müdürü - EPİAŞ

09:30 - 09:45

DEPOLAMA AÇILIŞ KONUŞMALARI

Cem Aşık - Yönetim Kurulu Başkanı - Elektrik Üreticileri Derneği

Abdullah Tancan - Bakan Yardımıcısı / Deputy Minister - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

 

9:30 - 11:00

DEPOLAMA ALANINDAKİ YENİ TEKNOLOJİLER

Oturum Başkanı: Korkut Öztürkmen – Yönetim Kurulu Üyesi – Elektrik Üreticileri Derneği

Selman Tosunoğlu - Genel Müdür - Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri

Yael Taranto – Kıdemli Enerji Analisti – Shura

Faik Tursun – Enerji Danışma Ekibi Lideri - DNV GL

 

11:00 - 12:30

ENERJİ DEPOLAMADA ULUSLARARASI UYGULAMALAR

Oturum Başkanı: Eren Engür - Başkan – IBESA Türkiye

Özden Parsak - Satış Müdürü – Aggreko

Mehmet Bilgehan Çeber - Genel Müdür – Steag

Wenzel Brühl - Yeni Pazar Geliştirme Avrupa Direktörü - Sonnen

Muhsin Mazman – Enerji Depolama Bölümü Direktörü - Tdinamik

 

12:30 - 13:30 

ÖĞLE YEMEĞİ

 

13:30 - 15:30 

ENERJİ DEPOLAMADA MEVZUAT VE TEŞVİK UYGULAMALARI

Oturum Başkanı: Sırrı Uyanık – Yönetim Kurulu Üyesi – Elektrik Üreticileri Derneği

Hakkı Özata - Organize Toptan Satış Piyasaları Grubu Başkanı - EPDK

Dr. Fazıl Kaytez - Türk-Alman Enerji Forumu, Enerji Altyapı ve Sektör Birleştirme Çalışma Grubu Eş Başkanı /  – Enerji İşleri Genel Müdürlüğü - EİGM

Ahmet Altınay - Ar-Ge Müdürü – Aspilsan

 

15:30 - 17:00

ENERJİ DEPOLAMADA İŞ VE YATIRIM MODELLERİ

Oturum Başkanı: Ahmet Kadıoğlu – Genel Müdür Yardımcısı – Gama Enerji

Dr. Alper Terciyanlı - CEO – Endoks

Volkan Aktürk - Strateji ve İş Geliştirme Müdürü - Sanko Enerji

Cem Serkan Tanyeri- Üretim Genel Müdür Yardımcısı - Entek

11:00-12:00

Siemens Workshop

Siemens-KACO Central & String Inverter Tanıtımı

Doğru Inverter Seçimi

 

 

Nedret Ünlü – Global Ticari ve Endüstriyel Satış Müdürü / Head of Global Commercial & Industrial Sales Siemens – Kaco new energy

Altuğ Dağ – Satış ve İş Geliştirme Müdürü & Genel Müdür Yardımcısı / Sales and Business Development Manager & Deputy General Manager – Siemens – Kaco new energy

Erdoğan Kuzu  – Satış Mühendisi / Sales Engineer – Siemens – Kaco new energy

09:30 - 11:00

ENERJİ SEKTÖRÜ VE FİNANSMAN

Oturum Başkanı: Oğuz Can - Bakan Danışmanı - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Yeşim Akcollu Oğuz - Altyapi Sektorleri (Enerji ve Ulastirma) Lideri - Dünya Bankası

Şule Topçu Kılıç - Türkiye Başkan Vekili  - EBRD

Veli Bilgihan Yaşacan - Partner, Broker - Kuzey Sigorta ve Reasürans Brokerliği

Vedat Arvas - Şube Müdürü - Vakıf Katılım Bankası

 

11:00 - 12:30

GELECEĞİN MOBİLİTE TEKNOLOJİLERİ

Oturum Başkanı: Dr. Cem Kaypmaz - Araştırma Programları Yöneticisi - AVL

Ekrem Özcan - Genel Müdür - OTAM

Semih Volkan Bayraktar - Genel Müdür – Emtest

Emrah Dal – Ar-Ge Direktörü - Bozankaya

Metin Uçar - Elektrikli Araç Şarj Altyapısı Segment Sorumlusu - ABB

 

12:30 - 14:00

ÖĞLE YEMEĞİ

 

14:00 - 15:30

ENERJİ TEKNOLOJİSİ ÜRETİMİ VE YERLİLEŞME

Oturum Başkanı: Ali Emre Demirel -Yönetim Kurulu Üyesi – ENSIA

Davut Dolgun – Özel Müşteri Yöneticisi- Yönetim Kurulu Başkanı - Berdan Cıvata

Tibet Arbak - Genel Müdür - Tibet Makine

Murat Çekirdek - Yönetici Ortak – Xgen

Enrico Manciana – Genel Müdür - Turboden - Turkey

 

15:30 - 17:00

ENERJİDE DİJİTALLEŞME

Oturum Başkanı: Haluk Özgün - Bölge Satış Müdürü – ABB

Janice Goodenough – CEO – Hydrogrid

Alper Sezen - Genel Müdür - İnsos Enerji

Serhan Yılmaz - Kıdemli Enerji Sektörü Lideri - SAP

9:30 - 11:00

PETROL VE DOĞALGAZ ÜRETİMİ

Oturum Başkanı: Hasan Gazi Yay – Üretim Müdürü - Çalık Petrol

Teoman Küçükkara – Daire Başkan Yardımcısı, Üretim Daire Başkanlığı – Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı

Özgür Kara – İş Geliştirme Müdürü - Viking

Cihan Aydar – Ülke Müdürü – Halliburton Türkiye

Paul Piche – Türkiye Ülke Müdürü – Equinor

Hakan Türker – İletişim, Dış ve Medya İlişkileri Direktörü - BP

 

 

11:00 - 12:30

BÖLGEDEKİ ENERJİ GÜVENLİĞİ

Oturum Başkanı: Mithat Rende - Emekli Büyükelçi

İlhan K. Tuğ – Büyükelçi – T.C. Dışişleri Bakanlığı

Barış Sanlı – Yönetim Kurulu Üyesi - Dünya Enerji Konseyi - Türk Milli Komitesi

Gökhan Yardım – Emekli Genel Müdür - BOTAŞ

Dr. Halil Yurdakul Yiğitgüden – Emekli Müsteşar

 

12:30 – 14:00 ÖĞLE YEMEĞİ

KÖMÜR

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Fehmi Akgün - Enerji Enstitüsü Müdür Yardımcısı -Tübitak MAM

Zeki Olgun - Ar-ge Daire Başkanı - TKİ

Halil Alış - Enerji Genel Müdürü – Çelikler Holding

Mehmet Uygun – Genel Sekreter – Kömürder

Etem Çeker – Genel Müdür Yardımcısı – EÜAŞ

 

15:30 - 17:00

ENERJİ SİSTEMLERİ MÜHENDİSLİĞİ ÖZEL OTURUMU

Oturum Başkanı: Mesut Aksoy - Enerji Sistemleri Teknik Danışmanı - Kotra Sigorta

Berk Şeker – Başkan – Enerji Mühendisleri Derneği

Vural Cantuğ Akkaş – İş Geliştirme Müdürü - Naturel Enerji

Gülşah Uzun – Enerji Yöneticisi – VAT Enerji

Emre Kulaç – Satış ve Pazarlama Müdürü – HT SAAE

09:30 - 11:00

JEOTERMAL

Oturum Başkanı:  Ali Kındap – Yönetim Kurulu Başkanı - JESDER

Ufuk Şentürk - Başkan Vekili - JESDER

Prof. Dr. Serhat Akın - Öğretim Üyesi – ODTÜ

Mehmet Küçükbeycan - Genel Müdür – Enerji Merkezi

Sebahattin Öz - Genel Müdür Yardımcısı Vekili - EİGM

 

11:00- 12:30

ELEKTRİK DAĞITIMDA DEPOLAMA VE AKILLI ŞEBEKELER

Oturum Başkanı: Oytun Alıcı – Koordinatör - ELDER

Ahmet Sait Akboğa - Elektrikte Dağıtım ve Parakende Satış Grup Başkanı EPDK

Dr. Göktürk Poyrazoğlu – Öğretim Üyesi - Özyeğin Üniversitesi

Dr. Alper Terciyanlı - CEO – Endoks

Burak Altun - Ar&Ge Baş Mühendisi - Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.

 

12:30 - 14:00

ÖĞLE YEMEĞİ

 

14:00 - 15:30

NÜKLEER ENERJİ

Oturum Başkanı: İbrahim Halil Dere - Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürü - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakalığı

Dr. Serhat Alten - Nükleer Tesisler Daire Başkanı – NDK

Alper Türedi – Genel Sekreter Yardımcısı – TSE

Doç. Dr. Yavuz Cabbar – Genel Sekreter – ASO

Prof. Dr. Okan Zabunoğlu – Öğretim Üyesi - Hacettepe Üniversitesi, Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü

 

15:30 - 17:00

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Oturum Başkanı: Murat Ersin Şahin – Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkanlığı Tanıtım, Eğitim, Etüd Daire Başkanı – T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Onur Ünlü - Yönetici Ortak – Escon Enerji

Bora Şekip Güray - Araştırma Direktörü – Sabancı Üniversitesi IICEC

Arif Künar – Genel Müdür - VEN ESCO

Seda  Müftüoğlu Güleç - İmar Müdürü - T.C. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi

Takvime Ekle 05/27/2019 08:00 AM 05/27/2019 10:00 AM America/Los_Angeles Summary of the event Description of the event Location of the event
Top