GÜNEŞ ENERJİLİ ÇATILAR ÇALIŞTAYI

Tüm dünyada ve son yıllarda ülkemizde güneş enerjisi yatırımlarının hızlı bir tempoda artışına şahitlik ediyoruz. Bugüne kadar Türkiye'de çok büyük bir oranda tarım dışı arazilere kurulan büyük ölçekli güneş enerjisi santralleri bugün 2GW sınırına gelmemizde önemli bir rol oynadı. Halbuki dünyada birçok ülkede benzer ve çok daha büyük kapasiteler çatı üzerinde oluşmuş. Biz de, diğer tüm ilgili sivil toplum örgütleri, kamu kurumları ve konunun uzmanı kişi ve şirketlerle birlikte ülkemizde çatı üstü GES pazarının açılması için büyük çaba harcıyoruz.

En az 10 GW gücünde bir potansiyele sahip olduğunu düşündüğümüz bu pazarın önünde şu anda ekonomik, teknik ve hukuki-mevzuatsal problemler var. Bu problemlerin daha iyi anlaşılması ve çözülmesi için her sene konu ile ilgili bir çalıştay düzenliyoruz.

Bu seneki etkinliğimiz 09 Kasım 2018 tarihinde Ankara Congressium binasında, TURUVA (Ana Salon) salonda gerçekleşecek.

Interaktif olacak çalıştayımızda bilhassa kısa-orta ve uzun vadede çatısına bir güneş paneli kurmayı planlayan tüm birey ve kurumlarla birlikte, enerji sektörünü yakından takip eden medya mensuplarının da yer almasını hedefledik.

Umarız hem sektörümüze hem de ülkemize faydalı olacak bir etkinliğe hep beraber imza atarız.
Ankara'da görüşmek üzere..


Önemli Notlar 
Çalıştaya katılım, çay-kahve ikramlarımız ve öğle yemeği ücretsizdir.
Online kayıtlarımız 10 Eylül Pazartesi günü başlayacak
Sınırlı bir kontenjanımız olduğundan dolayı öncelik çatısına GES kurmayı planlayan kişi ve kurumlarda olacak